Na terenie miasta Ścinawa usytuowane są cztery obiekty sportowe: Stadion Miejski, Basen Miejski „Wodnik” oraz dwa boiska wielofunkcyjne przy szkole podstawowej i gimnazjum.

Stadion miejski w Ścinawie
W 2016 roku ścinawski obiekt sportowy został poddany modernizacji. Przez ponad rok wykonawca realizował inwestycję, w ramach której wykonano bieżnię lekkoatletyczną, skocznię w dal i wzwyż. Odbyła się również renowacja płyty głównej z odnowieniem drenaży,. Zakupiono i zamontowano nowe bramki oraz piłkochwyty, powstały nowe trybuny. Wybudowano także boisko treningowe na górnej części terenu stadionowego, gdzie powstała siłownia plenerowa i mniejsze boisko wielofunkcyjne. Stadion zyskał również nową tablicę do wyświetlania wyników oraz system nagłośnieniowy.
W październiku 2016 roku odbyło się otwarcie obiektu lekkoatletycznego, a od marca 2017 roku stadion sportowy został oddany do użytku w całości i od tego czasu mieszkańcy gmin mogą z niego korzystać w pełni. Na obiekcie odbywają się również ważne dla środowiska sportowego mecze ligowe.

Basen miejski „Wodnik”
Ponadto w Ścinawie w okresie letnim funkcjonuje Basen miejski „Wodnik”. Basen powstał około 1936r. jako zaplecze treningowe dla olimpijczyków przed i w tracie olimpiady w Berlinie. Obiekt dysponuje dwoma basenami głębokimi, z czego dwa o długości 50m oraz jednym brodzikiem dla najmłodszych. Na terenie obiektu dostępne są tereny zielone przeznaczone do grania w piłkę, plażowania, przebieralnie, a od 2011 r. otwarty jest sklepik z napojami i przekąskami. Dla bezpieczeństwa mieszkańców obiekt jest stale monitorowany.

Boisko wielofunkcyjne przy SP 3
Boisko wielofunkcyjne przy Gimnazjum
Boisko wielofunkcyjne Orlik 2012 – SP Tymowa

Ponadto w 13 miejscowościach z terenu gminy Ścinawa znajdują się boiska wiejskie: w Wielowsi, Dziewinie, Parszowicach, Sitnie, Redlicach, Zaborowie, Dłużycach, Krzyżowej, Turowie, Buszkowicach, Lasowicach, Tymowej oraz Przychowej.

Na terenie miasta i gminy Ścinawa działają następujące organizacje sportowe:

  • Miejski Klub Sportowy „Odra” – piłka nożna , Ścinawa
  • Ludowy Zespół Sportowy „Czarni”- piłka nożna, Dziewin
  • Ludowy Klub Sportowy „SPARTA” Parszowice-piłka nożna, Parszowice
  • „Viktoria” Tymowa- piłka nożna, Tymowa
  • Stowarzyszenie Sportowe Klub Piłkarski „Grom-Gromadzyń”, piłka nożna, Gromadzyń
  • Karate Goju Ryu – klub sportowy karate, Ścinawa
  • Klub Sportowy „START”- wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, Ścinawa
  • Stowarzyszenie osób z pozytywną energią „Ścinawska grupa nordic walking”- Ścinawa.